Promocje
OUTLET - Pojemnik kostka, kubik 10x10x18 cm - plexi 3 mm - skaza
OUTLET - Pojemnik kostka, kubik 10x10x18 cm - plexi 3 mm - skaza

29,00 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 55,00 zł

23,58 zł

Cena regularna: 39,84 zł

Najniższa cena: 44,72 zł
szt.
Regał do sklepu z pojemnikami na cukierki - wyprzedaż magazynu
Regał do sklepu z pojemnikami na cukierki - wyprzedaż magazynu

4 900,00 zł

Cena regularna: 10 100,00 zł

Najniższa cena: 10 100,00 zł

3 983,74 zł

Cena regularna: 8 211,38 zł

Najniższa cena: 8 211,38 zł
szt.
Pojemnik grawitacyjny 10l
Pojemnik grawitacyjny 10l

250,00 zł

Cena regularna: 290,00 zł

Najniższa cena: 290,00 zł

203,25 zł

Cena regularna: 235,77 zł

Najniższa cena: 235,77 zł
szt.
Pojemnik, kostka, kubik 15x15x15 cm - plexi 5 mm - biały - wyprzedaż magazynu
Pojemnik, kostka, kubik 15x15x15 cm - plexi 5 mm - biały - wyprzedaż magazynu

55,00 zł

Cena regularna: 98,00 zł

Najniższa cena: 83,30 zł

44,72 zł

Cena regularna: 79,67 zł

Najniższa cena: 67,72 zł
szt.
Jak wyczyścić szybę plexi
Jak wyczyścić szybę plexi

Wszyscy bez wyjątku lubią kiedy otaczająca ich przestrzeń oraz przedmioty codziennego użytku zachowują dobry stan przez długi czas. Często do zagospodarowania przestrzeni czy produkcji przedmiotów stosowana jest plexi.

I tu rodzi się pytanie, jak wyczyścić taką plexi, by zapewnić jej nieskazitelny wygląd?

Plexi, czyli szkło akrylowe to materiał wykorzystywany na wiele sposobów. Cieszy się on rosnącą popularnością, ponieważ posiada liczne zalety. Tworzywo jest odporne, bezpieczne i wysokojakościowe. Ponadto możliwy czas jego użytkowania jest bardzo długi, pod warunkiem, że ma się świadomość jak odpowiednio go pielęgnować i czyścić. Plexi jest dość kruche i podatne na zadrapania, zarysowania i zabrudzenia, dlatego trzeba odpowiednio o nie dbać.

Jak najskuteczniej wyczyścić szybę plexi?

Najlepsza metoda na wyczyszczenie szyby plexi to wbrew pozorom ta najłatwiejsza i najtańsza. Zalecane jest mycie szkła akrylowego z zastosowaniem wody i mydła. Woda powinna być dość ciepła, jej temperatura może wynosić nawet do 30 stopni Celsjusza. Do zastosowania jako środek czyszczący nadaje się zarówno klasyczne mydło jak i płyn do mycia naczyń. Czyściwo, jakie stosuje się do zmywania brudu, powinno być delikatne, ponieważ plexi podatna jest na zarysowania – zalecane jest stosowanie miękkich materiałów m.in. mikrofibry i bawełny. Ściereczki trzeba bardzo często płukać, aby zgromadzony na nich brud nie doprowadził do zarysowań. W przypadku dużych powierzchni wykonanych ze szkła akrylowego najlepiej zdmuchnąć brud za pomocą sprężonego powietrza, do czego można wykorzystać myjkę ciśnieniową.

Jak wyczyścić szybę plexi z kurzu?

Szkło akrylowe łatwo ulega naładowaniu elektrostatycznemu, co powoduje nadmierne przyciąganie kurzu. Pyły i osady w połączeniu z nieumiejętną pielęgnacją plexi mogą prowadzić do licznych zarysowań i w efekcie zmatowienia powierzchni płyty. Warto zatem wiedzieć jak skutecznie wyczyścić szybę plexi z kurzu, aby uniknąć zarysowań. Rozwiązanie jest bardzo łatwe – wystarczy do mycia zastosować dowolny płyn antystatyczny. W płynie rozcieńczyć można mydło i tym roztworem ścierać kurz, lub dodatkowo po umyciu przetrzeć plexi samym płynem.

Czyszczenie szyb plexi – czego należy unikać?

Szkło akrylowe ulega niszczeniu jeżeli do pielęgnacji wykorzystuje się nieodpowiednie środki. Pamiętać należy, aby unikać silnych, chemicznych detergentów, bardzo wysokiej temperatury, oraz tarcia ostrymi przedmiotami. Plexi nie może mieć kontaktu z: spirytusem, benzyną, rozcieńczalnikiem, acetonem oraz detergentami ścieralnymi. Te środki można zastosować do miejscowego zmycia trudnych zabrudzeń np. klejów i farb, jednak liczyć należy się z tym, że zostawią smugi i zmatowienia.

Czyściwa, jakie trzeba zdecydowanie odrzucić to gąbki, szczoteczki, myjki druciane i szorstkie szmatki. Fatalne w skutkach bywa również zastosowanie ściągaczek do wody. Przedmioty wykonane z plexi nie nadają się do mycia w zmywarkach, ponieważ woda, której temperatura przekracza 70 stopni Celsjusza, znacznie szkodzi tworzywu. Wykorzystując myjkę ciśnieniową ważne, aby ciśnienie wody nie przekroczyło 90 barów.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl